100x100, 3(2)x8.5

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

100x100, 3(2)x8.5

Postaj by Žugec on 1/4/2011, 06:54

praktična dimenzija, dobra proizvodnja
kod izrade sam primjetio da 5n daje solidnu proizvodnju već od 12A (takvu auto već prepoznaje), ali okrenemo li je okomito, efekt "pumpe", tj. dobrog cirkuliranja elektrolita je jači, što će nam pri jačoj struji pomoći pri hlađenju naprave. Jučer sam sastavio jednu sa 6- i 5+ (upravo tako jer bolje radi, obrnutim polaritetom ne), no stavio sam 3n. Čelija radi kao i sve druge, osjetljivija je na količinu elektrolita, moram isprobati 4n jer je ova pregladna uz ne presenzacionalan rezultat. Koristio sam već kondicionirane ploče i nekoliko novih. Dihtunzi su od zračnice kamiona, dakle tanki cca 1mm. Strujanje sam smanjio sa prethodne 3 rupe na dvije, 8.5. Napon je još konstantan, ne oscilira osim ako se ne prčka po elektrolitu. Kako je okomita, nije bitno da su rupe u krajevima, čak sam išao za tim da se NE preklapaju.

Žugec

Broj postova : 15

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: 100x100, 3(2)x8.5

Postaj by joza888 on 5/4/2011, 22:04

Kako misliš "okrenemo li je okomito" ?
Ne kužim šta je pjesnik htio reći.

joza888

Broj postova : 51

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Žugec on 5/4/2011, 23:20

joza888 je napisao/la:Kako misliš "okrenemo li je okomito" ?
Ne kužim šta je pjesnik htio reći.
vodoravno je jedan položaj
ovo nije taj Smile
ulaz i izlaz su gore-dolje a ne lijevo-desno iliti naprijed-natrag
je ovak dovoljno dobro opjevano?

Žugec

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by panco on 6/4/2011, 10:05

Žugec je napisao/la:praktična dimenzija, dobra proizvodnja
kod izrade sam primjetio da 5n daje solidnu proizvodnju već od 12A (takvu auto već prepoznaje), ali okrenemo li je okomito, efekt "pumpe", tj. dobrog cirkuliranja elektrolita je jači, što će nam pri jačoj struji pomoći pri hlađenju naprave. Jučer sam sastavio jednu sa 6- i 5+ (upravo tako jer bolje radi, obrnutim polaritetom ne), no stavio sam 3n. Čelija radi kao i sve druge, osjetljivija je na količinu elektrolita, moram isprobati 4n jer je ova pregladna uz ne presenzacionalan rezultat. Koristio sam već kondicionirane ploče i nekoliko novih. Dihtunzi su od zračnice kamiona, dakle tanki cca 1mm. Strujanje sam smanjio sa prethodne 3 rupe na dvije, 8.5. Napon je još konstantan, ne oscilira osim ako se ne prčka po elektrolitu. Kako je okomita, nije bitno da su rupe u krajevima, čak sam išao za tim da se NE preklapaju.
Probaj sa 5 n jer ja sam probao sa 4 n i sa 5 n gdje sam primjetio razliku da sa 5 n dobio više plina a maje struje i grijanja.

panco

Broj postova : 8

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Žugec on 10/4/2011, 22:01

panco je napisao/la:
Žugec je napisao/la:praktična dimenzija, dobra proizvodnja
Probaj sa 5 n jer ja sam probao sa 4 n i sa 5 n gdje sam primjetio razliku da sa 5 n dobio više plina a maje struje i grijanja.
svašta se događa. 5n imam u autu, stavio sam u potopnu posudu čelije sa elektrolitom jedan ekstra ulaz (komad plastične cijevi) kroz koju u tu posudu ulazi zrak kad ga povuče podtlak motora. Kako sam morao "zagušiti" usis (K&N je preprotočan), to se događa pri osjetno nižim okretajima i auto bolje vuče već od 2, ne više od 3000o/min. Također pojačavam elektrolit. Idem na više plina, pa do kad mu dosta. Kako mi je krepao Ammetar, nemam ideju o potrošnji, ali kad je isključim i ponovno uključim, razlike u radu motora nema. Klimu osjeti. Svjetla također.
Na stolu sam danas složio s 1n. 4A. Za sada radi skoro jednako kao i 5n. No, to nije u autu. Sutra ću je probati na aku. Možda je prije toga opet presložim na 1/1, bez neutralnih. Tako sam imao prije. Davno prije. Ali mokru.

Žugec

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content Today at 07:49

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]