HHO tehnologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

eksplozija hho

Go down

eksplozija hho Empty eksplozija hho

Postaj by Žugec 4/4/2011, 23:00

nakupljanje plina kao preduvjeta je moguće u najvišoj točci motora, koja je obično kučište filtera zraka. U slučaju da čelija ostane uključena iz bilo kojeg razloga, lakši vodik se nakuplja u tom prostoru tvoreći potencijalnu bombicu, pa će tako kučište filtera koje ima svoje "džepove" zadržati visokoeksplozivan plin kojega želimo u cilindru i pri pokretanju motora vjerojatno eksplodirati. Ima slučajeva puknute grane, rasprsnutog kučišta filtera, ili u težem slučaju deformacije poklopca ventila ili ispaljivanja nekog od osjetnika.
Doskočiti se da tako da se eliminira svaka moguća prepreka izlasku plina prema gore. Tako sam kod sebe sam uklonio "namještaj" (kučište filtera) i ugradio visoko protočni koji osigurava takvo strujanje. Bitno je i spajanje "plinovoda" na sam motor koje bi svakako trebalo biti izvedeno tako da ni najmanja količina plina nema pristup djelu u kojem je ulje (karter, poklopac ventila), pa ukoliko je spoj izveden preko standardnog filtera, odušak ulja bi bilo poželjno maknuti i slobodan ulaz ev. iskoristiti za dovođenje hho. Predlažem bušenje dodatne rupe na gornjoj strani standardnog kučišta filtera prije samog filtera. Dostatan je i mali promjer rupe koju se kasnije može pokriti nekim od standardnih plastičnih čepova za recimo, tapecirung.
Žugec
Žugec

Broj postova : 15
Join date : 01.04.2011
Lokacija : Gajničanec

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.