HHO tehnologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj prvi generator

+2
joza888
Admin
6 posters

Go down

Moj prvi generator Empty Moj prvi generator

Postaj by Admin 1/5/2011, 17:31


evo uspio sam napraviti prvi generator samo za probu da vidim kako to sve funkcionira. na njemu ču se učiti da znam za idući puta.
znači imam 11 ploča, spojenih -NNNN+NNNN-, razmak između čelija je negdje oko 2 mm.
na prvoj probi je radio na 13v i 5-6A. pokušavao sam doči do 10 A ali nisam uspio. na litar vode sam stavio čak 5-6 žlica NaOH i amperaža se digne na 8-9 A i nakon pol sata rada opet padne na 5-6 i to mi nikako nije jasno. proizvodnja je negdje oko pola litre u minuti i to je ok al sam htio dići amperažu da vidim maksimalnu proizvodnju bez obzira na paru. eto komentirajte i savjetujte jer ovo mi je prva čelija i čeka me puno testiranja do neke kvalitete
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 104
Join date : 31.03.2011
Lokacija : Varaždin

https://hho-tehnologija.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by Admin 1/5/2011, 21:59

evo nekih mojih zapažanja
spojio sam čeliju na punjač za akumulator i proizvodnja se poduplala a struja je skoro identična kao i na akumulatoru u autu dok auto radi.
-kad je bilo na 12v,struja na čeliji je bila 9v i 9A (u autu je bilo 13.5v i oko 7-8A ali proizvodnja ni približna kao na punjaču) jedino imam problem što plin hoče van kroz oba crijeva a jedan je viši za 5 cm od onog drugog u spremniku elektrolita.
-kad stavim na 24v na punjaču, na čeliji je 11v i 19A. proizvodnja je strava ali STRAVA.
Tada je sve u redu sa protokom elektolita i plina.
usput zanima me dal smije punjač tako raditi da kleme spojim direkt na čeliju ili ih spojim na akumulator pa onda sa njega na čeliju
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 104
Join date : 31.03.2011
Lokacija : Varaždin

https://hho-tehnologija.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by joza888 2/5/2011, 07:59

Ma smiješ spojiti i ovako i onako. Napon na punjaču ti je malo veći pa dobiješ više. Ako si ubaciš onaj regulator svjetla na punjač 24 V imaćeš regulaciju struje kako ti želiš pa će ti biti zgodnije za eksperimente. Mislim na regulator svjetla u sobi umjesto prekidača. Košta 20 kn u Osijeku na autopiji. Made in Bosna.

joza888

Broj postova : 51
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by Admin 2/5/2011, 15:02

testiranje sa punjačem za akumulatore
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 104
Join date : 31.03.2011
Lokacija : Varaždin

https://hho-tehnologija.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by Admin 19/5/2011, 19:57

evo uspio sam izdvojiti malo vremena pa sam celiju nastelao na 10 A i ugurao crijevo od plina u crijevo usisa na spoju crijeva između mjerača protoka zraka i turbine ali ništa značajno se nije dogodilo u radu motora. dal je nužno da se promjeni zvuk motora ili ne? evo valjda cu uskoro ugraditi celiju u auto pa ću onda vidjeti dal se išta događa. Inače rijeć je o motoru 1.9 tdi 105 ks
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 104
Join date : 31.03.2011
Lokacija : Varaždin

https://hho-tehnologija.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by ziki 20/5/2011, 00:45

Ništa bez ugradnje u auto. Na stolu su sasvim drugi rezultati i moj ti je savjet da na stolu isprobaš generator dali radi i ako hočeš da ga kondicioniraš, sve ostalo u autu.
Meni na benzincu nema nikakve promjene zvuka motora jedino ljepše radi (mirnije). Počeo sam sa 13 - 15 A i od 3000 o/min osjetio sam da bolje vuče.
Sad sam ga spustio na 10 A i vidim da se počne bolje ponašati več od 2000 o/min.
Još ču ga malo tako voziti pa idem na 7 A da vidim kako se onda ponaša.
ziki
ziki

Broj postova : 48
Join date : 01.04.2011
Age : 66
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by Zoran_zr 17/2/2012, 20:05

Proizvodnja gasa preko punjaca je veca zato sto struja na punjacu nije idealno ispravljena ima oscilacija a na akomulatoru je strogo jednosmerna. Zato ti treba elektronika koja ce da stvara oscilacije na celiji i imaces vecu proizvodnju gasa. Very Happy

Zoran_zr

Broj postova : 1
Join date : 17.02.2012

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by germa17 24/3/2012, 18:28

Pozrav svima teme su extra i ja sam napravio svoj prvi hho generator i sada radi na 8-9 A ali me interesuje to o elektronici i ako moze ko da mi malo pojasni ili da neku semu ili nesto pa da vidim unaprijed hvala pozzz

germa17

Broj postova : 4
Join date : 24.03.2012
Age : 38
Lokacija : Zenica

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by riderB 21/5/2012, 14:26

pozdrav dečki! (i cure ako ih ima) Very Happy

tražim po internetu i forumima i lagano sam umoran od toga..
raspravlja se samo kako poboljšati ovo kako ono.., a nigdje nema teme kako od nule početi izrađivati generator.
Pročitao sam dosta toga i prema tome izgleda da su najbolji drz cell generatori. Preporučeno je da bude 6 ploča..iako svi stavljaju 11 pa i više.
Bio bih jako zahvalan kad bi netko stavio skice i sheme te najbitnije (meni) kako to izgleda.. nisu mi baš jasne te rupe niti kako voda prolazi kroz njih.., cijeli taj proces. takodjer kako staviti izolaciju.. u biti dosta znam ali ništa ne znam! Smile

riderB

Broj postova : 1
Join date : 21.05.2012

[Vrh] Go down

Moj prvi generator Empty Re: Moj prvi generator

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.