HHO tehnologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

evo kako to majstori rade

+4
n33naja
danek
RISBO THE BLADE
Admin
8 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by jura74 11/12/2011, 10:41

ja mislim da gresis,sve ima rezonancu, a ovde sto se tice rezonance,tu je rjec o pulsnoj struji sa odrdenom i razlicitom frekvenciom, ja imam namjeru takav PMW napravit.O nultoj energiji to je za mene pre vise, to samo Tesla bi ti mogao govorit.Necu pre vise govorit,ali probat cu svasta, koliko me znanje sluzi.
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by EFREAK 12/12/2011, 10:05

Ok poštujem to, ako imaš dovoljno vremena i volje možeš probat. Točno je da sve ima rezonanciju ali ne vidim način na koji bi to moglo pomoći pri elektrolizi jer je to pojam povezan više sa valovima nego sa kemijom. Ukoliko budeš pravio PWM nek svakako bude upravljiv na što više načina, frekvencija, duty cycle, itd. Sretno... Smile

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by jura74 12/12/2011, 14:41

Iskreno neznam,moram probati, pa mozda te valove pomazu da se miurici brze stvore, neznam, pokazao sam susjedima generator, pa bleje u to i nemogu svatit da iz vode dobijem plin,evo sto drugo reci.Ja sam gradevinar po zanimanju, ali cu se upustit i u ovome. moram doznati imali efekt.
Svasta gledam po youtube, pa neki govore jedno drugi drugo, nema drugog resenja nego sam nesto napravit,i isprobat.
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by EFREAK 12/12/2011, 16:06

Prije nego se upustiš u to pokušaj naći na koji način je to netko već napravio jer lakše je ponoviti što je netko napravio nego tražiti u tami... Molekule vode su stabilne i teško ih je rastaviti (potrebno je uložiti dosta energije) a dobivena energija gorenjem tako dobivenog vodika i kisika je manja od one uložene u elektrolizu. Rezonancija kao pojam je vrlo kompleksna disciplina i ukoliko pokušavaš bilo šta dovesti u rezonanciju jako puno stvari se mora poklopiti, dimenzije uređaja, impuls, snaga, oblik i frekvencija vala, da li je sredstvo na koji val djeluje pogodno za rezonanciju, gušenja, i na kraju šta ćemo dobiti tom rezonancijom... Čak i ako sve pogodiš vjerovatno će rezultat biti zagrijavanje elektrolita a jako teško raspad molekula vode, nažalost dovoljno je da odstupanje koncentracije elektrolita bude 0,1% od idealnog i rezonancija se nemože ostvariti... Ukoliko negdje zapneš javi se voljan sam pomoć ali mislim da se suhom HHO ćelijom ne može napraviti tako nešto zbog njene konstrukcije...

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by danek 1/1/2012, 12:07

EFREAK je napisao/la:
danek je napisao/la:
n33naja je napisao/la:
danek je napisao/la:
n33naja je napisao/la:fabrika koja proizvodi uredjaje kaze max potrosnja 40 A za 1,2L/ min to i ja kazem 0d 15 -25 A za moj uredjaj "hydrogen solutions" pa malo pogledajte i potrazite plz stavi malo vise sode bikarbone pa da vidis kako raste amperaza i mehurici Very Happy verujem da bi neko rekao da sam lud ljudi spoje ups na auto i puste u generator (velicine kutije cigareta) 240 volti!!!!

oprosti ali o čemu ti pišeš? kakvi amperi?...prvo da ti kažem da imam litru u minuti na 8A preko pwm-a
-preko releja 13.4V - 6.7A...znači čika Faraday je probijen,ja na svom 1.9d motoru imam potrošnju sa 6 na 4 u svim režimima vožnje,znači 30%...struja 3A-5A max ...zato te pitam o kakvim amperima pišeš...sa 40A imam plina da neznam kud bi sa njime
-otopina dest. voda +NaOH koja mi je špricnula u oko i nije peklo ništa....soda bikarbona je smeće kao elektrolit,stvara u elektrolizi otrovne plinove i uništava elektrode.
-plin dobiven na način koji sam opisao je minimalno 10 x eksplozivniji i učinkovitiji od plina na velikim amperima...inače kad puštaš plin u flašu,nesmije se vidjet ništa.sve mora biti kao zrak..a flaša se diže iz mjerača...sve ostalo su dezinformacije.

uz to kakav je to generator veličine kutije cigareta?koja je to površina za elektrolizu?koji je napon po ploči?...jedna dvije neutralne...a trebaš idealno do 2V max dijeliti struju.....bajke...
danek ti si genije prvo si tamo predavao neku matematiku sada si pametniji od faradeja i tesle i nekih hemicara aj se popiski u svoj generator mozda ces svesti potrosnju na 0,1A i bateriju 1,5 V (neku kinesku) soda bikarbona oslobadja neke (s......) plinove kad je popijes pa plinovi izadju na pogresnu rupu Very Happy

yoe cell radi na 1.5V..samo ti nemaš pojma što je yoe cell...a Faraday je već puno puta srušen,i do 600 puta rezonantnom elektrolizom...tako da to nije ništa ako si na 6-8A za litru plina
-dođi na forum autodijagnostika.biz pa prodaj maglu tamo...ne volim se ni prepucavati ni ništa takvog-ovaj forum posjećuju mnogi sa drugih foruma,tako da se možeš žešće izblamirati...kažeš matematika...sve preko 2V po ploči stvara nekvalitetan HHO ako imaš jak elektrolit..to je činjenica,nepobitna....a ja se vozim i mnogi na 3-5A...na 16A u cijevnoj ćeliji imam 2l hho...a ti litru ..hahhaahah...sodu bikarbonu popij protiv žgaravice..

Učenje bez razmišljanja je prazno, razmišljanje bez učenja je opasno!

Neznam zašto (možda zato što sam magistar elektrotehnike) ali ove silne litre sa 4-5A mi zvuče tako smiješno kao da mi pričate da ste bili na mjesecu pješke. Nebuloze i mitove o rezonanciji vode nemojte ni spominjati jer se time sramotite i brukate okolo. Ako je to toliko stvarno (a nije) zašto nitko ne vozi na takav način?? Zašto nemamo cijeli energetski sustav zasnovan na tome?
Ovo je u najmanju ruku tragikomično. Very Happy

Tvoje neznanje i nerazumjevanje točnosti mjerenja pripisujem neznanju osnova mjerenja i to trebaš promjenit, UČI!!! Shocked

Kao prvo, točna količina plina se ne mjeri kad je vani +35°C jer tako veći volumen od onoga na 0°C koji bi se trebao gledati kao relevantan, a druga stvar je kako si spojio ampermetar i koliko je on uopće točan. Ako imaš PWM treba ti ampermetar koji mjeri RMS vrijednosti a takav iole kvalitetan ampremetar košta cca 3000kn. E sad kad smo razjasnili neke stvari vrati se osnovama termodinamike i Faradayevim zakonima jer ako taj zakon nije pobijen još ni u jednom laboratoriju svijeta sigurno ga nije pobio ni netko u garaži, a ako misliš da jesi patentiraj to i Bill Gates će ti zavidjet.

bob boys ga srušio 600%...a ne puta....moja greška
inače učinkovitost generatora nema veze sa količinom proizvedenog hho plina,već kvalitetom na što manjoj struji
-tu smo sa inoxom pušiona po pitanju el.vodljivosti inoxa ali imamo solidnu trajnost elektroda koja su na malim strujama nepoderive
-što se tiče količine plina treba nam vrlo mala količina ali mora biti kvalitetan da odradi posao u motoru...imam uštede preko 20% na benzincima bez utjecaja na senzore...moj dizel troši 4l..znači 30% manje...sve se vrti oko 0.6-0.8LPM
-mjerenje količine plina i učinkovitosti elektrolizera ne radi se niti na 35c niti na 18c niti na nuli...znači uopće se ne radi na stolu-nego u autu
-tako da najučinkovitiji elektrolizer 6n u ovo zimsko doba toliko je inertan da je neupotrebljiv
-5n elektrolizer sporo se diže tako da mu je učinkovitost prvih nekoliko km jedva 25%...
-najneučinkovitiji 4n elektrolizer ,znači struja po ćeliji 2.4V u tim uvjetima proradi odmah-stabilnog je rada i daje maksimum proizvodnje naravno struja prigušena pwm-om radi jake lužine koja je sigurnost protiv smrzavanja sustava-rada struja nesmije preći 8A radi lošije kvalitete plina u tom slučaju i smanjene ili nikakve uštede goriva...5n generator može na 10A i to je strava od plina samo treba riješit predgrijavanje elektrolita radi prethodno navedene inertnosti prilikom uključenja elektrolizera u rad
-cijevni dry cell bez rupa je odlično rješenje radi velike površine elektroda i samo dva brida gdje se izoliranjem istih curenje struje svede na minimum-tu je mana centralna cijev koja je male površine i zagrijava elektrolit ali to je dobro u toku pokretanja elektrolizera jer se sustav brzo digne-u vožni je druga igra-konstrukcijsko rješenje hlađenja centralne cijevi u vožnji kompenzira jedinu manu cijevnog generatora-zagrijavanje-a time smanjivanje količine pare u sastavu hho plina tako i povećanje kvalitete plina i ukupne iskoristivosti što rezultira izuzetno stabilnim radom i solidnom uštedom goriva.
-hibridna ćelija uronjena u kontejner sa elektrolitom,svih izoliranih rubova,sa kanalima u plastici koji služe za snabdjevanje elektrolizera vodom i ispuštanje plina kroz elektrolit da se pročisti i kroz filter uđe u motor-ta konstrukcija,vrlo zahtjevna,spušta elektrolizer ispod 140W/lpm i sa nekih 5A max motor 1.9d dobije na snazi i odličnu uštedu goriva sa 0.5lpm...opet ponavljam toj konstrukciji problem je zima-inače plin nevidljiv,nema kondenzata niti na vrhu ćelije niti u crijevu-a gubitak vodika sveden na minimum izbjegavanjem transportnih crijeva ko na dry cell konstrukcijama-jako je bitno da se plin čim brže oslobodi iz ćelije...
-samo 50 ćelija? ja sam dnevno vozio 4...unutra van...i deri...neznam koliko sam izgradio...točno...inače previše
-i to je manje bitno,nema veze..glavno da dani i noći istraživanja nisu uzalud utrošeni..dao sam puno i maknuo sam se sa jednog foruma..drago mi je da ljudi voze jednu od mojih konstrukcija i imaju uštedu
-što se yoe cell tiče rezultati su svedeni na mali pomak,znači nešto se događa..o tome drugi puta..problem je što se tu ništa ne može izračunati ..nema plina a auto leti ko gromom ošinut
-znači frend pusti titule..svaka ti čast ali hho je jako čudan plin,orgonska energija totalna nepoznanica koja nas okružuje...treba raditi,razmjenjivati mišljenja..puno je tu nelogičnosti u usporedbi sa matematikom, fizikom...to ti je kao kad izgradiš orgonski top i očistiš nebo....a nemaš što izračunati,jednostavno se dešava-energija je svud oko nas a mi nismo na stupnju iskorištenja da bi to krenulo putem totalne zamjene postojećih energenata.ili premalo dobivamo,ili se zadovoljimo mrvicama...poput čišćenja neba ili smanjenje potrošnje goriva malim boosterima....bitno je da znamo da postoji...koji su iskoristili ozbiljnjije tu silnu energiju nisu među živima.

želim vam sve najbolje u novoj godini,igrajte se,gradite ćelije,smanjite potrošnju svojih kotlovnica,automobila...nedajte svaku kunu kurvinskim naftnim lobijima i ostalim "vlasnicima" energije,obstruirajte gdje god možete,kad već naši tzv. "instituti"kradu bogu dane i troše proračunski novac nas poreznih obveznika na ništa...pozz ljudi !

danek

Broj postova : 28
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by EFREAK 5/3/2012, 23:19

Ovdje su pojmovi pobrkani, učinkovitost generatora se mjeri u snazi utrošenoj za dobivanje 1L plina, znači WATT ne AMPER. Nije ista stvar da li se dobije 1L plina sa 10A i 14V (140W) ili 10A na 50V (500W). E sad, najučinkovitiji generator je sa 9 ćelija, sve manje od toga su gubici. 14V/9ćelija= 1,55V. Elektroliza je moguća od 1,48V ali spora pa se zato rade generatori sa manje ćelija.. Sa generatorom koji ima 4 ćelije efikasnost je negdje oko 40% a skoro 60% se gubi na zagrijavanje elektrolita tako da ove bajke padaju u vodu. Proučite teoriju malo detaljnije jer je jako bitna...

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by EFREAK 5/3/2012, 23:27

I još jedno pitanje, kako da nitko nije uspio ponoviti Boysove i Meyerove pokuse a svi o tome pričaju??? Mislim da je netko davno napravio fintu, zamuljo raju i zanemario taktiku Smile i sad ljudi pričaju o tome a priče su prazne...

Da su uspjeli ponoviti pokuse, sad bi po ebay-u bilo milijun takvih ćelija i dry cell bi pao u zaborav...

Wink

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by danek 6/3/2012, 00:34

generator sa 4 neutralnih na -15c ima bolji učinak u vožnji od 5,6 ili više...zato jer se brže pokrene.
-5 ili 6 neutralnih elektroda se sporo dižu i na kontinentu su neupotrebljivi,treba 5-6km prijeći dok se uopće pokrenu-o koncentraciji elektrolita na toj hladnoći da i ne govorim...topliji krajevi su nešto drugo,ali zimi isto problemi...
-što se tiče učenja i teoretiziranja znam ono što moram znati,radim ugradnje u svojoj okolici i na benzincima i dizelašima..inače benzincima pada potrošnja 20% bez utjecaja na elektroniku ..sve sa 4n generatorima...evo frend radio isti 5n...izbacio ga i stavio 4n...radna struja 4A-5A do 2500ccm...
-što se bajki tiče napiši koliko i kome si ugradio generatore,koliko je ušteda bez utjecaja na elektroniku automobila-samo to me interesira,ništa drugo
-nikakvi izračuni,teorije,ništa-samo praksa
-ugradi na benzinske motore 90-100ks,sruši ih na 6-6.5l i onda napiši koji post o tome...možeš i sa 9l na 7l 1.6i motor 90ks...nebitno...onda piši o 6n generatorima i učinkovitosti istih...do tad...pa-pa...

danek

Broj postova : 28
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by EFREAK 9/3/2012, 19:41

Na -15?? Pa koliko takvih dana godišnje ima?? 2 u 3 godine... A koliko dana ima na +15 ili +35?? Druga stvar, kome god na 2500ccm bez utjecaja na elektroniku napraviš uštedu to je placebo efekt... Oni samo misle da im auto troši manje i ne žele si priznat da su utukli lovu u nešto što ne radi. Sa 5A možeš max dobiti 0.5lpm a na 2500 motoru to je nekih 0.02% ukupnog volumena zraka koji ulazi u motor tako da je to zanemarivo, da ne pričam o tome šta elektronika misli o tome... Ugradio sam ih jaako puno, sa uštedama koji su za to kuhalo sa 4 ploče znanstvena fantastika. Da li ti se ikada dogodilo da se nakon ugradnje bez elektronike auto guši na 100kmh? E to je znak da si nešto postigao sa plinom, e na takav auto ubaciš elektroniku i onda imaš stvarnu uštedu, preko 35% na benzincima a o dieselima da i ne pričam. Ne kažem da tvoj sustav ne radi samo je takva konfiguracija generatora neefikasna (koliko watta troši za 1lpm) i bez elektronike je ograničena.
Zanima me kakvim instrumentom i metodom mjeriš koliko A vuče generator i koliko plina daje jer su česte greške pri mjerenju struje.
Još čekam odgovor kakva je razlika između kvalitetnog i nekvalitetnog plina iz postova prije...

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by danek 9/3/2012, 20:49

EFREAK je napisao/la:Na -15?? Pa koliko takvih dana godišnje ima?? 2 u 3 godine... A koliko dana ima na +15 ili +35?? Druga stvar, kome god na 2500ccm bez utjecaja na elektroniku napraviš uštedu to je placebo efekt... Oni samo misle da im auto troši manje i ne žele si priznat da su utukli lovu u nešto što ne radi. Sa 5A možeš max dobiti 0.5lpm a na 2500 motoru to je nekih 0.02% ukupnog volumena zraka koji ulazi u motor tako da je to zanemarivo, da ne pričam o tome šta elektronika misli o tome... Ugradio sam ih jaako puno, sa uštedama koji su za to kuhalo sa 4 ploče znanstvena fantastika. Da li ti se ikada dogodilo da se nakon ugradnje bez elektronike auto guši na 100kmh? E to je znak da si nešto postigao sa plinom, e na takav auto ubaciš elektroniku i onda imaš stvarnu uštedu, preko 35% na benzincima a o dieselima da i ne pričam. Ne kažem da tvoj sustav ne radi samo je takva konfiguracija generatora neefikasna (koliko watta troši za 1lpm) i bez elektronike je ograničena.
Zanima me kakvim instrumentom i metodom mjeriš koliko A vuče generator i koliko plina daje jer su česte greške pri mjerenju struje.
Još čekam odgovor kakva je razlika između kvalitetnog i nekvalitetnog plina iz postova prije...

e da..placebo je kad stilo 103ks 1.6 16v troši 6.5l..a kadet 1.3i kreće puštanjem kuplunga ko dizelaš ne crkava...a moja felicija ide u 5-oj brzini na 700 okretaja,sve brzine bez gasa vozim......o čemu ti pričaš???da su ljudi idioti i lažu sami sebi???a ja da sam prevarant koji vara te ljude??? iz moje okolice,nekoliko km oko mene? pa dobro čovječe daj pročitaj što pišeš jesi li ti normalan?????
ne utječem na elektroniku ni ništa,zadovoljan sam time da ne osiromašujem smjesu nikom osim sebi,nafta pritvorena na minimum...temp motora pala ekotest savršen...ništa ne guši motor auti idu ko metak....zimi pogotovo ovoj na -5 samo gen 6n je smeće...meni govoriš o kuhalima...daj se spusti na zemlju i nemoj mi se više tako obraćati i uopće ljude smatrat budalama nekim placebo efektima koji nisu nigdje drugdje nego u tvojoj glavi...dao sam informacija ljudima da više ne pamtim koliko i sad si se našao tu uvjeravat nekog da si je umislio da ima uštedu ili baci lovu a sram ga priznat a što je najgore svi se poznajemo kako sam već prije naveo ...bezobrazan si...ne obraćaj mi se više...ne citiraj postove..ništa...

danek

Broj postova : 28
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by EFREAK 9/3/2012, 21:05

Još nisam dobio odgovor o dobrom ili lošem plinu, smatram da samo na foru hvataš ljude sa tim praznim pričama. Ajd objasni sad šta je dobar a šta loš plin i skidam ti kapu...
Bubbler služi za tzv. pranje plina od pare a ti dokaži suprotno... Taj termin postoji i u laboratorijima, surfaj malo...

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by danek 9/3/2012, 22:39

pa dobro jel ti treba nacrtati?....NE OBRAĆAJ MI SE VIŠE!!!!!!!!
-nemaš ti meni za šta skidat kapu,uopće te ne doživljavam...i opet vrijeđaš o hvatanju ljudi i raznim pričama....ajd kupi debeli sef i skidaj preko 35% sad je šansa zaradit ćeš brdo love...uz to nemam ti što dokazivati...zato velim ti zadnji put skini mi se već jednom frustrirani štreberčiću..da i ja tebe malo uvrijedim...ko ti je kriv što si pola života štrebao i moraš na forumu dijelit pamet...zatvori se u svoj laboratorij i poberi nobelovu nagradu...a ne podjebavat ljude po netu..nađi si život...mene,ponavljam,ostavi na miru...to bi bilo vrlo pametno...

danek

Broj postova : 28
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by Zarko 9/3/2012, 23:02

danek, ovaj frik je sigurno s ovog foruma:
http://forum.hho-sistem.com/index.php
Tamo ima koliko želiš takvih kojima su američka dostignuća po tom pitanju i silni amperi "sveto pismo" Smile

Zarko

Broj postova : 18
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by EFREAK 10/3/2012, 00:41

Kakvi alkemičari...

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

evo kako to majstori rade  - Page 2 Empty Re: evo kako to majstori rade

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.