HHO tehnologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moja prva ćelija !!!

+5
EFREAK
jura74
zmusa
danek
RISBO THE BLADE
9 posters

Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Moja prva ćelija !!!

Postaj by RISBO THE BLADE 24/7/2011, 21:24

Evo mene,materijal za čeliju je izrezan,to je samo pokusna čelija veličine ploča su samo 8x8 cm,dihtungi su od klingerita debljine 0.6 mm.Gore i dolje na sredini ploča nebudu rupe,nego prorezi,šlicevi,rezani sa tankom reznom pločom.Evo to je za sad to,tu je i par slika,slabih slika ali se vidi nekaj Very Happy :

Moja prva ćelija !!! 2750964180106890950S600x600Q85
Moja prva ćelija !!! 2271777360106890950S600x600Q85
Moja prva ćelija !!! 2199878620106890950S600x600Q85
Moja prva ćelija !!! 2105060910106890950S600x600Q85

RISBO THE BLADE

Broj postova : 9
Join date : 24.07.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by danek 25/7/2011, 14:02

RISBO THE BLADE je napisao/la:Evo mene,materijal za čeliju je izrezan,to je samo pokusna čelija veličine ploča su samo 8x8 cm,dihtungi su od klingerita debljine 0.6 mm.Gore i dolje na sredini ploča nebudu rupe,nego prorezi,šlicevi,rezani sa tankom reznom pločom.Evo to je za sad to,tu je i par slika,slabih slika ali se vidi nekaj Very Happy :

Moja prva ćelija !!! 2750964180106890950S600x600Q85
Moja prva ćelija !!! 2271777360106890950S600x600Q85
Moja prva ćelija !!! 2199878620106890950S600x600Q85
Moja prva ćelija !!! 2105060910106890950S600x600Q85

da te ne razočaram...nemoj gubiti vrijeme sa time
---razmak 2-3mm obavezno!-isključivo guma-klingerit se bude rasipal...bježal bude sav vodik van ili većina...presitna molekula za takav dihtung
-prorezi nula!-ili rupe ili drycell bez rupa-gore 6mm 1kom-dolje 3mm u kuteve naizmjenično 3mm-znači lijevo,druga ploča desno itd.. na plexiju 2rupe za dolaz i izlaz na jednoj strani gore-dolje-gornja rupa 1cm ispod rupe na ploči-centar rupa je mjera
-na stražnjem plexiju rupa gore i uvodnica isto-tako da ako se bolje pokaže u radu sa uvodnicama gore,dolje radiš ispust elektrolita
-1 žlica NaOH na 2l vode...11 elektroda -nnnn+nnnn- ili 16 el. -nnnn+nnnn-nnnn+
-za 16 el. preporučujem uvodnice gore radi bolje potopljenosti ćelija,dolje ispust-naime,3mm na 16el. nije dovoljno za snabdjevanje ćelije vodom,ali odlično izravnava nivo vode u ćeliji i već navedeno-imate ispusno mjesto za elektrolit
--narihtaj na 6A i vozi...po potrebi spusti struju

danek

Broj postova : 28
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by RISBO THE BLADE 25/7/2011, 17:50

Hvala danek puno na informacijama,ali ova čelija kaj ja delam je samo pokusna,nebude isla nikam.Sve kaj sam ja nabavil sam imal doma,znaci nemam troška,i nekaj pleksija sam našel na poslu znaci ništ me ne košta.tak za nekakvu zajebanciju i probu bude dobro,jer prava čelija košta.E sad kaj se tiče dihtunga,znam da bi trebala biti guma,ali velim to sam isto imal doma,pa bu sad tak,a kaj se tice razmaka,debljine gume,mislim da nisi baš do kraja u pravu.Uglavnom se rade čelije sa takvim razmakima kaj ti veliš,aali ja budem to exsperimentiral,jer ima nekaj u tim razmakima,pregledal sam jako puno toga i došel sam do jednog videa sad na kraju,ako dobro znaš engleski,prouči malo video,ja neznam kolko imaš znanja o svemu tome,ali pogledaj ovo pa da čujem onda tvoje objašnjenje.Mislim da se isplati s tim igrati,i čelija je cijevasta nisu ploče.



RISBO THE BLADE

Broj postova : 9
Join date : 24.07.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by RISBO THE BLADE 25/7/2011, 17:53

Nisam del ovaj video ni svoje slike jer mi nedopušta staviti,neznam kaj je sad to,a ove sam prije mogel ????

RISBO THE BLADE

Broj postova : 9
Join date : 24.07.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by danek 26/7/2011, 00:09

RISBO THE BLADE je napisao/la:Hvala danek puno na informacijama,ali ova čelija kaj ja delam je samo pokusna,nebude isla nikam.Sve kaj sam ja nabavil sam imal doma,znaci nemam troška,i nekaj pleksija sam našel na poslu znaci ništ me ne košta.tak za nekakvu zajebanciju i probu bude dobro,jer prava čelija košta.E sad kaj se tiče dihtunga,znam da bi trebala biti guma,ali velim to sam isto imal doma,pa bu sad tak,a kaj se tice razmaka,debljine gume,mislim da nisi baš do kraja u pravu.Uglavnom se rade čelije sa takvim razmakima kaj ti veliš,aali ja budem to exsperimentiral,jer ima nekaj u tim razmakima,pregledal sam jako puno toga i došel sam do jednog videa sad na kraju,ako dobro znaš engleski,prouči malo video,ja neznam kolko imaš znanja o svemu tome,ali pogledaj ovo pa da čujem onda tvoje objašnjenje.Mislim da se isplati s tim igrati,i čelija je cijevasta nisu ploče.



ne trebam ti ja niš više gledati
samo reci koliko hoćeš plina
cijevne ćelije,DJC-odlično rade...imam duplu cijevnu koja šiša preko 2l...i još jednu u sklopu spremnika,isto dry cell...na 4-5A moj 1.9d ide ko metak-inače troši 4l i ispod...nije loše...a jak ko životinja...još ću ga rušiti
imam male sa 3 rupe,bez rupa,sa rupama u gornjoj zoni...svakakvih razmaka,izuzetno učinkovite-ni jedna ne radi preko 8A samo ispod....sad novo u autu,dry cell16..radi na 6,5A....1lpm 40sec ...i ta ne ide van,sad stvarno-jer po 3 ćelije u danu razvozim,još nekoliko ih čeka na stolu za rad na aparatu...dosta mi je već malo...jbg...
----sa cjevnim ćelijama se ne igra-komplicirane za sklapanje,vidjet ćeš...uskoro radim yoe cell11...
---sve manje me to zanima,sad je više kao igra
-rezonantna elektroliza,za to se pripremam

danek

Broj postova : 28
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by zmusa 4/12/2011, 21:13

a vidim da si i ti stavio u dizela jesam i ja ali nikakva korist, stav io sam u mercedesa 124 200d i skroz loši rezultati imaš li išta da mi sav jetiješ ili nešto

zmusa

Broj postova : 13
Join date : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by jura74 5/12/2011, 12:27

zmusa, ja sam stavio gen.od 16 plata u dizel motor 2800ccm, i ima rezultata, povecala se snaga motora, potrosnja ostala ista, sad se mora ici kod mehanicara da smanji dovod goriva .ja neznam petljat oko toga , zato treba majstor.
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by EFREAK 14/12/2011, 16:30

U ove rezultate sa tolikim litrama ispod 8A ne vjerujem ni mrtav jer se to kosi sa zakonima poznate fizike... Hmm, možda kvantne ne ali normalne u svakom slučaju da...

I da, 1lpm u 40 sec je malo kontradiktorno jer lpm je litra u minuti a ovo bi značilo 1 litra u minuti u 40 sekundi??!! lol!

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by dejan.j 5/3/2012, 17:14

eee ovako!! ugradio sa hho generator u auto mercedes 190 2500d .generator proizvodi 3.4litre gasa u minuti na nekih 25 ampera.auto ja dobio vecu snagu sav gas pri voznji se odvija na vrhu papucice a za razliku od ranije sam morao i to dobro da pritiskam. Potrosnja nije ni malo smanjila cak bi rekao da se povecala za jednu litru!. interesuje me dali treba jos nesto da uradim da bi smanjio potrosnju?
unapred hvala!!
:-)

dejan.j

Broj postova : 5
Join date : 05.03.2012

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by jura74 5/3/2012, 21:01

dejan.j je napisao/la:eee ovako!! ugradio sa hho generator u auto mercedes 190 2500d .generator proizvodi 3.4litre gasa u minuti na nekih 25 ampera.auto ja dobio vecu snagu sav gas pri voznji se odvija na vrhu papucice a za razliku od ranije sam morao i to dobro da pritiskam. Potrosnja nije ni malo smanjila cak bi rekao da se povecala za jednu litru!. interesuje me dali treba jos nesto da uradim da bi smanjio potrosnju?
unapred hvala!!
:-)

25A je jako puno,smanji na 10A, nije ti bitna kolicina plina, koliko je bitna kvaliteta, zanima me samo kako si dobio 3,4L/min.koji raspored plata imas?
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by EFREAK 5/3/2012, 23:09

Ajd nek mi netko objasni pojam "kvaliteta plina", molio bih kemijsku formulu i manje pojašnjenje jer od vode (H2O) teško je dobiti drugačiji plin nego vodik i kisik u omjeru 2:1 s obzirom da se NaOH i KOH ne razlažu pod utjecajem elektrolize...

I da, da li je taj generator koji daje 3.4L plina na 25A i 12V na prodaju, dam kuću za njega...

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by dejan.j 6/3/2012, 11:45

jura74 je napisao/la:
dejan.j je napisao/la:eee ovako!! ugradio sa hho generator u auto mercedes 190 2500d .generator proizvodi 3.4litre gasa u minuti na nekih 25 ampera.auto ja dobio vecu snagu sav gas pri voznji se odvija na vrhu papucice a za razliku od ranije sam morao i to dobro da pritiskam. Potrosnja nije ni malo smanjila cak bi rekao da se povecala za jednu litru!. interesuje me dali treba jos nesto da uradim da bi smanjio potrosnju?
unapred hvala!!
:-)

25A je jako puno,smanji na 10A, nije ti bitna kolicina plina, koliko je bitna kvaliteta, zanima me samo kako si dobio 3,4L/min.koji raspored plata imas?
dimenzije platana su 17*17cm 21 ploca. debljina prohroma 1mm vezana u nizu -////+////-////+////-.ima cetiri neutralne ploce da ladi emulziju tj da ne pravi vodenu paru.ukoliko stavis manje neutralnih dobijaces vodenu paru i gas tj. ne kvalitetan plin ko sto kazes. nego kako da smanjim potrosnju tj dovod goriva dali to znas?m koliko sam skontao sve ovo sva prica se svodi na to da pospesis iskoriscenje postojeceg goriva a ne da pokreces auto na hho jel!?


Zadnja promjena: dejan.j; 6/3/2012, 11:55; ukupno mijenjano 1 put.

dejan.j

Broj postova : 5
Join date : 05.03.2012

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by dejan.j 6/3/2012, 11:49

EFREAK je napisao/la:Ajd nek mi netko objasni pojam "kvaliteta plina", molio bih kemijsku formulu i manje pojašnjenje jer od vode (H2O) teško je dobiti drugačiji plin nego vodik i kisik u omjeru 2:1 s obzirom da se NaOH i KOH ne razlažu pod utjecajem elektrolize...

I da, da li je taj generator koji daje 3.4L plina na 25A i 12V na prodaju, dam kuću za njega...
dimenzije platana su 17*17cm 21 ploca. debljina prohroma 1mm vezana u nizu -////+////-////+////-. nemoras dati kucu mozes ga napraviti. ima mnogo caka i nedostaka koje si verovatno promasio tj nisi uradio pa nemozes da dobijes pravu kolicinu gasa.
kvalitat-sto vise neutralni ploca da ladi emulziju tj da se ista ne greje i samim tim imas gas a ne vodenu paru! ukoliko imas vezan niz -+-+-+ ili-/+/-/+ emolzija se greje i dobijas sa gasom i vodenu paru koja ti je totalno nepozeljna u svemu tome.

dejan.j

Broj postova : 5
Join date : 05.03.2012

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by EFREAK 6/3/2012, 12:54

Nisam ništa promašio i imam vrhunske ćelije, sve laserski rađeno od najkvalitetnijih materijala i modele od 5, 6 i 7 ćelija ali ako je istina da dobiješ toliko plina s toliko ampera pobio si zakone fizike...

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by dejan.j 7/3/2012, 00:01

ok svako ima prava na svoje misljenje...
nego kazi ti meni kako da smanjim dovod goriva u motor? to je izgleda najkomplikovanije u svoj ovoj raboti .
;-)

dejan.j

Broj postova : 5
Join date : 05.03.2012

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by EFREAK 7/3/2012, 00:52

Koje godište je auto? Da li ima MAP/MAF senzor? To je senzor protoka zraka i motor ovisno o njemu dodaje gorivo u motor...

EFREAK

Broj postova : 17
Join date : 09.12.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by danek 7/3/2012, 17:17

dejan.j je napisao/la:ok svako ima prava na svoje misljenje...
nego kazi ti meni kako da smanjim dovod goriva u motor? to je izgleda najkomplikovanije u svoj ovoj raboti .
;-)

prvo spusti struju na 6A....količina plina neka te ne brine...zanemari...na jakoj struji koju sad imaš alternator opterećuje motor i tu se gubi dio uštede goriva
-plin proizveden na taj način pun je pare,koja je nepoželjna u kompresijskom prostoru i tu gubiš još više
-znači napravi kako sam ti rekao i vozi jedno vrijeme da se očisti motor od čađe i karbonskih deponija koje su smetnja punom efektu hho plina..da skratim...
-plin proizveden na slabijoj struji nekoliko puta više oslobodi energije i treba ga manje,puno manje...0.5lpm na 2000ccm...uz to čuvaš elektrolizer od propadanja,trošenja elektroda i najviše spaljivanja prejakom strujom a ko posljedica je stvaranje hexavalentnog kroma...
-bilo bi dobro sa skineš generator,očistiš ga,vratiš u auto i napraviš novu otopinu NaOH manje od 10%
-kod uključenja generatora struja ne bi smjela prijeći 10A...pwm obavezan i prigušiš struju na 6A max
-pritvaranje goriva moguće je ugradnjom enhancera ,potenciometra koji se spaja preko signalne žice senzora zraka i njime varaš signal prema bosch pumpi ili ECU ... samo to radi na ravnici,u usponima auto gubi snagu i moraš dodat jači gas tako da se opet dešava kontraefekt...prema tome enhancer isto ne igra neku veliku ulogu u cijeloj igri...osim autoput...to da..
----najbolji rezultati uštede goriva pokazat će se kako sam ti napisao...6A i uživaj...po potrebi smanji ili diži koji amper...ali pwm ugradit moraš

danek

Broj postova : 28
Join date : 01.04.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by jura74 7/3/2012, 23:34

dejan.j je napisao/la:ok svako ima prava na svoje misljenje...
nego kazi ti meni kako da smanjim dovod goriva u motor? to je izgleda najkomplikovanije u svoj ovoj raboti .
;-)

Smanji ampere, i proizvodnju, nek imas 0.6-0,8L/min. netrebas vise za tu kubikazu.
I sto se tice grijanja, imas je i ti na 25A,na toliko ampera nema sanse da ti je elektrolit mlacan.
Potrosnja ce ti sama pasti ako ti je gen ok.
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by bmwcabrio 25/3/2012, 19:18

nevjerojatno....


Zadnja promjena: bmwcabrio; 26/3/2012, 20:53; ukupno mijenjano 1 put.
bmwcabrio
bmwcabrio

Broj postova : 2
Join date : 14.03.2012

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by rovac 25/3/2012, 22:31


rovac

Broj postova : 1
Join date : 08.12.2011

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by dejan.j 28/3/2012, 20:00

EFREAK je napisao/la:Koje godište je auto? Da li ima MAP/MAF senzor? To je senzor protoka zraka i motor ovisno o njemu dodaje gorivo u motor...
ma mator je ko biblija 88 godiste cinimi se da nema MAP/MAF senzor? aj spusticu potrosnju struje na 6A pa ti javim efekat

dejan.j

Broj postova : 5
Join date : 05.03.2012

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by DinoCazin 28/3/2012, 20:31

Mogu li ja da se upetljam?

Ovako, da bi izmjerio potrošnju prvo noga ti ne smije biti teška Very Happy znači idi na neku relaciju otvorenu sa gasom na vrhu papučice(normalno trebaš da znaš koliko ti uzme bez hho na istoj relaciji) i dobićeš rezultat...

Ako imaš snagu a ne rezultat moguće da te zafrkava senzor zraka, ako je novije vozilo...pokušaj skopčati plin poslije senzora, znači bliže usisnoj grani, ili iskopčaj senzor skroz...

Inače na starijim vozilima koji imaju karburator ili obični dizeli (bez kompjuterskog kontrolisanja motora) uvijek imaju bolje rezultate...

DinoCazin

Broj postova : 5
Join date : 28.03.2012

[Vrh] Go down

Moja prva ćelija !!! Empty Re: Moja prva ćelija !!!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.