HHO tehnologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Centralno grijanje na HHO

+3
floki100
joza888
Admin
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by jura74 24/10/2011, 20:56

zmusa je napisao/la:Hvala na strpljenju zanima me i ako ima negdje gdje se to može vidit, koje generator, koje veličine i koliko triba pločica znam da sam dosadan ali oprosti zanima me to imam još neke stvari na kojima bi to sve probao i ako uspijem prenosim svoje dostignuće i na vas. Dali može vidio sam negdje aparat za varenje

velicine plocica odredis po tvom izboru, zavisi koliko mjesta imas oko motora, ja sam napravio 10 x 15, ako oduzmemo sirinu dihtunga, onda aktivna povrsina plocica je 8 x 13 cm,ja cu sad slozit jedan generator od 11 plocica, 8 plocica neutralne, dve spojene na + i jedna na -, izmedu + i - , stavit cu 4 neutralne. prva i zadnja plocica ce bit +, u sredini - .

Generatori vodika mozes kupit u TRGOMAR u bjelovaru, za nekih 4000 kuna.

Imam jedan generator sa 6 plocica, ako stavim 4 neutralne, izmedu + i - , trosi 4-5 ampera, ali i proizvodnja plina je mala, pa sam ga isao preslozit , prvu(1) i zadnju(6) spojio na +, i trecu(3) na minus. spojio na auto, potrosnja je bila velika , preko 30 ampera, ali proizvodio je toliko plina , da sam pokrenuo auto bez benzina, auto prima gas normalno, ljepo radi, ali kad sam isao se malo igra sa gasom, poceo pucati, to mi dalo do znanja , da ako zelim vozit samo na vodik, moram pomaknut paljenje, u kasno paljenje, ; ili cu probat izmislit nacin da stavim neki ventil na dovod benzina prije karburatora, da skroz smanjim dovod benzina, tako da auto trosi i malo goriva , ali vise plina, mozda onda necu morat paljenje pomaknut.Ali ovaj generator od 6 plocica je pre mal, tako da cu jos 8 plocica ubacit izmedu anoda i katoda., mozda tako cu smanjim potrosnju struje, ampera.

A sto bi se desilo da slozim 2 u 1.????? kolika bi bila potrosnja ampera? hmmm, moram probati.

Moram ti napomenut, da ako trosi puno ampera , voda (elektrolit) se grije, griju se i kablove, a ako dode do pregrijavanja, imat ces vise vodene pare nego vodik. dobar generator trosi od 10 do 16 ampera.

A sto se tice aparata za varenje, mislim da to nije dobro.on radi na 220 V. ako stavis dve plocice u vodu i spojis ih na 220V voda kuha, ne stvara se elektroliza.a bit ovoga svega je da od male energije stvoris vecu energiju.od 12 V i 16 A, mi stvaramo plin koji pokrece motor. a to sve iz vode.i mnogima nije jasno kako iz vode dobijes tako opasan plin.
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by zmusa 4/11/2011, 00:11

ej jura i ja sam napravio generator 15x10 ali sam išao spajat -nnnn+nnnn-
a kada bi spajao na jaču struju što ste rekli staro kuhalo na koji način spojit možeš li mi objasniti jer me to zanima, a dali kuhalo ima istosmjernu struju ili naizmjeničnu.
Hvalaaa

zmusa

Broj postova : 13
Join date : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by jura74 5/11/2011, 22:31

zmusa je napisao/la:ej jura i ja sam napravio generator 15x10 ali sam išao spajat -nnnn+nnnn-
a kada bi spajao na jaču struju što ste rekli staro kuhalo na koji način spojit možeš li mi objasniti jer me to zanima, a dali kuhalo ima istosmjernu struju ili naizmjeničnu.
Hvalaaa

Oprosti ali nisam skuzio pitanje sa kuhalom,sto spojit?
Koliko ja znam istosmjerna struja je DC, koja ima minus i plus, ta se nalazi u baterije,akumulatore, Izmjenicka struja AC, to ti je instalacija u kuci.
U vojsci, u rumunskoj( ja sam rodom iz rumunske) smo kuhali vodu sa dva zileta spojeni na 220V, zacas zakuha, tu nema elektrolize.
A sto se tice tvojeg kuhala na struju, nekuzim gdje bi ga spajao????
A ako zelis spojit vodik na plinsko kuhalo, tu ti treba puno plina, i jako dobar sistem da ti se plamen nevrati u bubler. Experimentirao sam malo, nakon nepovratnog ventila sam stavio na cerjevo , jednu tanku cjev sa jako malom rupom, i zapalio sa upaljacem, dobio naranđasti plamen dug 5-6 cm, i nakon 30-45 sec. plamen dosao do bublera i explodirao, pukla mi posuda. toliki pritisak(protok plina) bio u nepovratnom ventilu da on jednostavno bio otvoren, stalno plin prolazio, i zapalio plin iz bublera. Mozda da sam koristio neki mali brener , nebi se to dogodilo. Jos jednu stvar koju sam otkrio, je da izmedu svake inox ploce ima do 2,60 V, ako imas vise od toga, amperaža ti se poveca.
Koristio si 4 neutralne ploce, to je ok, da si stavio 3 neutralne, imao bi izmedu svake ploce , vise od 3V.Kod mene ampermeter skoci preko 30A na 3 neutralne.
Želim isprobat jednom , da sastavim jedan generator " MONSTER" od 100-120 ploca i spojit ga na 22OV DC struja, znaci samo cu pretvorit izmjenicku u istosmjernu(AC u DC), bas me zanima sto ce se desit, ali to u daleku buducnost. (-Nx98+) brrrrrr, al ce bit posla tu. mene mozes naci svaku vecer na fejsu, ime je " jura-todor ponoran", ako zelis nesto pitat ili raspravljat, tu sam svaku vecer, skoro.
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by zmusa 6/11/2011, 17:21

ok sve je to nekako neispitano i nejasno znam i ja kada sam bio u JNA isto smo tako na žilet kuhalo radili, ali dali bi mogao nepovratni ventil od autogenog zavarivanja što se nalazi na ručki išta pomoći, i kao pritisak motor od zamrzivača koji bi progonio kroz navedeni ventil prlim i nebi se moglo vraćati.

A što se tiče generatora na 220 v i kažeš oko 110 ili 120 pločica dali bi tada dolazilo do većeg zagrijavanja ili bi se ponašao kao i sad jer bi ja mogao možda doći do elektroda nešto jeftinije pa bi pokušao sastavit i ako budem dosadan za neke stvari oprosti jer imam namjeru na plamenik za centralno grijanje (plinski( prikopčat šta mislite o tome.

zmusa

Broj postova : 13
Join date : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by jura74 6/11/2011, 20:48

zmusa je napisao/la:ok sve je to nekako neispitano i nejasno znam i ja kada sam bio u JNA isto smo tako na žilet kuhalo radili, ali dali bi mogao nepovratni ventil od autogenog zavarivanja što se nalazi na ručki išta pomoći, i kao pritisak motor od zamrzivača koji bi progonio kroz navedeni ventil prlim i nebi se moglo vraćati.

A što se tiče generatora na 220 v i kažeš oko 110 ili 120 pločica dali bi tada dolazilo do većeg zagrijavanja ili bi se ponašao kao i sad jer bi ja mogao možda doći do elektroda nešto jeftinije pa bi pokušao sastavit i ako budem dosadan za neke stvari oprosti jer imam namjeru na plamenik za centralno grijanje (plinski( prikopčat šta mislite o tome.

Neznam brate, to mi je u planu isprobat spojit na 220 DC struie, ne AC( koja se nalazi u kucnoji instalaciji). Treba svasta isprobati, sto se tice vodika, ja sam pocetnik, i sto sam napisao na ovom forumu, to je moje misljenje i nauka, sto sam doznao u ovom malom periodu, samo kroz male experimente. Evo konacno jucer zavrsio svoji generator, DRY CELL, koji proizvodi 2 L plina / min., uz potrosnju od 8A kad je hladan i 10A kad se zagrije, ali dosta dugo treba da se zagrije.

Sto se tice kompresora sa hladnjaka, na to sam i ja mislio, ali je pitanje koliko plina treba za njega, i vjerojatno bi trebalo negdje to komprimirat, u neki mali rezervoar, do odredenog tlaka, kad dosegne taj pritisak , da se sve iskljuci, cjeli sistem, kad padne opet da se ukljuci, prije plamenika , vjerojatno bi trebalo ugradit i regulator pritiska.(kao na plinskoj boci) ovo je sve samo moja teorija, kao sto sam rekao, treba isprobati. i mislim da ako nemas generator koji ce ti proizvodit barem 5, 6, 8, L plina/ minuti neznam koliko bi to bilo efikasno. Za 220vDc struje, mozda ce trebat i PMW, neznam, to mi je sad izazov, moram to probati. na facebook-u na svom profilu sam nacrtao , buduci gen.( za 100 inox ploca) , ali samo strana od plexiglasa .

Ako imas brener od autogena, probaj prikljucit na vodik. Drugo probaj stavit regulator za plinsku bocu. Jednostavno neznam kako ce se ponasat ovo sve, i na kraj mojeg komentara, cuvaj se ozljeda. Sretno i javi rezultate.
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by zmusa 7/11/2011, 21:57

pa i ja sada radim drugi po redu generator sada su dimenzije 15x10 sa 8 plus 3 ploče a napravio sam rezerve još dvije da probam na više uključit strije da vidim reakcije i dali bi moglo više proizvodit vodika , neznam jeli to itko probao a ja ću probati čin ga sastavim samo čekam na plesigas i bit će u pogonu. Za struju 12 volti koristim od kompijutora napajanje i koliko vidim da radi dobr.
a koji ti je profil na facebooku moj je željko musa slika je djete u uniformi vojničkoj. toliko ajde bok

zmusa

Broj postova : 13
Join date : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by mmilec2 3/12/2011, 19:45

U posudu koju sam prije koristio kao spremnik za elektrolit, a ujedno i kao bubler, ulio sam malo obične vode, dodao NAOH , i aluminij, hladnjak od starog računala. Reakcija je počela sporo. Nakon par minuta počeli su izlaziti mjehuriči. Sve sam ostavio neka tak radi, i vratio se nakon 10 - 15 min. Plin je izlazio abnormalno, ali i posuda sa Naoh i aluminijum bila več podosta topla.
Očito je da se kod reakcije stvara toplina, koja utječe na reakciju i još ju pojačava i tako opet u krug.
To sam probao spojiti na plamenik kao u postu na strani 1, te probao zapaliti. Došlo je do lagane detonacije, jar ulazi dosta zraka dolje kod ventila ali je plamen gorio odmah na izlazu iz ventila.
-- znači plamenik bi trebao biti malo drukčije riješen i to bi radilo.
treba samo malo razraditi detalje.

mmilec2

Broj postova : 9
Join date : 04.09.2011
Lokacija : Cestica, Varaždin

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by zmusa 4/12/2011, 15:54

pa svaka čast do sada nitko nije točno izišao sa nekim takvim podacima, a koliki postotak naoh-a si stavio u vodu i kako si stav io alumini brusio pila ili nekako drugo.
A ja se sjećam kada smo bili djeca da smo balone punili sa plinom radili smo sjećam se od aluminija i točno se nesjećam šta još i to puštali u balone koji su ko ludi išli u zrak, jeli to taj princip.

zmusa

Broj postova : 13
Join date : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by mmilec2 4/12/2011, 22:40

zmusa je napisao/la:pa svaka čast do sada nitko nije točno izišao sa nekim takvim podacima, a koliki postotak naoh-a si stavio u vodu i kako si stav io alumini brusio pila ili nekako drugo.
A ja se sjećam kada smo bili djeca da smo balone punili sa plinom radili smo sjećam se od aluminija i točno se nesjećam šta još i to puštali u balone koji su ko ludi išli u zrak, jeli to taj princip.
Ma nalio sam oko pola litre vode, posuda je od lite, ubacio sam hladnjak od procesora, i dodao NAOH, nisam mjerio onako od oka.
Ako želiš da reakija odmah započne ubaci toplu vodu, netreba biti destilirana jer proces nema veze sa strujom.
Kako se odvija reakcija, grije se elektrolit i reakcija se povečava. Očito da i temperatura tu igra ulogu, pa bi ju nekako trebalo održavati konstantnom.
Danas sam na kraju crijeva stavio cijevčicu sa malom rupom, i probao zapaliti. Ljepi plamen, oko 10cm.
Reaktor moram napraviti metalni, nekako probati održavati količinu plina konstantnom i bude radilo.

mmilec2

Broj postova : 9
Join date : 04.09.2011
Lokacija : Cestica, Varaždin

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by zmusa 4/12/2011, 23:09

pa vrlo zanimljivo jer meni slabo iđe ta kemija nisam je učio kada je trebalo pa sada pomalo moram.
Pa kliko vidim plin prilikom izlaska iz cjevi gori a neuvlači ga kao kod hho jer onaj eksplodira.
dali si probao sa limunskom kiselinom u generatoru

zmusa

Broj postova : 13
Join date : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by mmilec2 5/12/2011, 00:53

zmusa je napisao/la:pa vrlo zanimljivo jer meni slabo iđe ta kemija nisam je učio kada je trebalo pa sada pomalo moram.
Pa kliko vidim plin prilikom izlaska iz cjevi gori a neuvlači ga kao kod hho jer onaj eksplodira.
dali si probao sa limunskom kiselinom u generatoru
Pa on gori na kraju cijevi jer je proizvodnja velika, ako izlazi malo plina kao kod čelija, također če ga uvući i raznjeti spremnik.
NIje da ovaj nije eksplozivan, vjeruj mi da je.
A kaj se tiče limunske kiseline, to nema veze s ovim. NAOH reagira s aluminijem i stvara se HHO.
I tu je potrebna zaštita od povratnog plamena, ipak je vodik u pitanju a s njim nema šale.

mmilec2

Broj postova : 9
Join date : 04.09.2011
Lokacija : Cestica, Varaždin

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by zmusa 8/12/2011, 17:24

evo i ja sam našao posudu od malog bojlera od 5 litara plastična ulio sam natrijevu lužinu negdje oko 20% i ubacio sam ladnjak od kompiutora dužine 10 do 12 cm i aluminski ćep od radijatora i sada sam gleda izlazi mi oko 8 litara plina jer znam imam spravu za mjerenje, a cijevi se nemogu držat toliko je vruće neznam šta sam napravio. Stra me prikopćat i zapalit bojim se da nebi sve eksplodiralo. eto to toliko za sada

zmusa

Broj postova : 13
Join date : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by jura74 9/12/2011, 08:57

pre vise NaOH imas, smanji na 5%, znaci 5 grama na 1L vode. dulje traje reakcija,stavi jos i jedan regulator.I ne proizvodi se HHO, nego cisti hidrogen ,HH. sto manje kontakta sa zrakom,bolje,svi znamo da se hidrogen brzo veze za ostale elemente pogotovo za O. Prisutnost O daje mu explozivnost.
jura74
jura74

Broj postova : 39
Join date : 02.10.2011
Age : 50
Lokacija : zadar -rođen u rumunskoj

http://keramicar-keramicar.blogspot.com

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by mmilec2 9/12/2011, 17:21

zmusa je napisao/la:evo i ja sam našao posudu od malog bojlera od 5 litara plastična ulio sam natrijevu lužinu negdje oko 20% i ubacio sam ladnjak od kompiutora dužine 10 do 12 cm i aluminski ćep od radijatora i sada sam gleda izlazi mi oko 8 litara plina jer znam imam spravu za mjerenje, a cijevi se nemogu držat toliko je vruće neznam šta sam napravio. Stra me prikopćat i zapalit bojim se da nebi sve eksplodiralo. eto to toliko za sada

ti imaš preburnu reakciju, previše NAOH. Stavi slabiju, recimo 5% i po potrebi pojačaj. Kod reakcije se lužina postepeno zagrijava, a to opet pojačava reakciju i tako u krug. Otud ti vruče cijevi. temperaturu lužine bi na neki način trebalo održavati kostantnom.

mmilec2

Broj postova : 9
Join date : 04.09.2011
Lokacija : Cestica, Varaždin

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by DinoCazin 28/3/2012, 20:17

to mene isto zanima, i napraviću ga ubrzo, najbolja šema za spajanje ti je na 220 volti, to su ljudi već napravili, 110 ploča, na početku i kraju, samo trebaš napraviti DC od AC struje, znači grec....dobićeš idealan stroj, koji vuče vrlo malo ampera, 1-3 a proizvodi dosta plina...

DinoCazin

Broj postova : 5
Join date : 28.03.2012

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by DinoCazin 28/3/2012, 20:20

mmilec2 je napisao/la:U posudu koju sam prije koristio kao spremnik za elektrolit, a ujedno i kao bubler, ulio sam malo obične vode, dodao NAOH , i aluminij, hladnjak od starog računala. Reakcija je počela sporo. Nakon par minuta počeli su izlaziti mjehuriči. Sve sam ostavio neka tak radi, i vratio se nakon 10 - 15 min. Plin je izlazio abnormalno, ali i posuda sa Naoh i aluminijum bila več podosta topla.
Očito je da se kod reakcije stvara toplina, koja utječe na reakciju i još ju pojačava i tako opet u krug.
To sam probao spojiti na plamenik kao u postu na strani 1, te probao zapaliti. Došlo je do lagane detonacije, jar ulazi dosta zraka dolje kod ventila ali je plamen gorio odmah na izlazu iz ventila.
-- znači plamenik bi trebao biti malo drukčije riješen i to bi radilo.
treba samo malo razraditi detalje.

NaOH pravi reakciju sa aluminijem i bez elektroda, znači ne smiješ koristiti aluminijum, poješće ga natrijum...

DinoCazin

Broj postova : 5
Join date : 28.03.2012

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by mmilec2 29/3/2012, 21:27

DinoCazin je napisao/la:
mmilec2 je napisao/la:U posudu koju sam prije koristio kao spremnik za elektrolit, a ujedno i kao bubler, ulio sam malo obične vode, dodao NAOH , i aluminij, hladnjak od starog računala. Reakcija je počela sporo. Nakon par minuta počeli su izlaziti mjehuriči. Sve sam ostavio neka tak radi, i vratio se nakon 10 - 15 min. Plin je izlazio abnormalno, ali i posuda sa Naoh i aluminijum bila več podosta topla.
Očito je da se kod reakcije stvara toplina, koja utječe na reakciju i još ju pojačava i tako opet u krug.
To sam probao spojiti na plamenik kao u postu na strani 1, te probao zapaliti. Došlo je do lagane detonacije, jar ulazi dosta zraka dolje kod ventila ali je plamen gorio odmah na izlazu iz ventila.
-- znači plamenik bi trebao biti malo drukčije riješen i to bi radilo.
treba samo malo razraditi detalje.

NaOH pravi reakciju sa aluminijem i bez elektroda, znači ne smiješ koristiti aluminijum, poješće ga natrijum...

Pa u tome i jest poanta, mislim stvar. Tu nisam koristio elektrode jer nema elektrolize. Čista reakcija NaOH i aluminija, a kao rezultat HHO ili HH kako je neko gore spomenuo.
Sve su to samo ideje, al da je moguće, moguće je samo je pitanje dal se to isplati.

mmilec2

Broj postova : 9
Join date : 04.09.2011
Lokacija : Cestica, Varaždin

[Vrh] Go down

Centralno grijanje na HHO - Page 2 Empty Re: Centralno grijanje na HHO

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.